generovat

Hudební obor

Taneční obor

Výtvarný obor

Literárně dramatický obor

Šmidlátka

Šmidlátka 2018Pod názvem ŠMIDLÁTKA se skrývá skupina dětských muzikantů a zpěváků, kteří se věnují lidové hudbě ve všech jejích podobách, ale také ostatním žánrům – hudbě klasické a folkové. V roce 2011 a 2014 soubor postoupil do celostátního kola Dětské Porty, kde obdržel cenu za absolutní vítězství. Mezi lidovými muzikanty se umístil na předních pozicích i v celostátním kole soutěže ZUŠ (2009, 2015 a 2018). Také zpěváčci Šmidlátek získávají ve svém oboru významná ocenění na pěveckých soutěžích.

Především ale, jako správná parta muzikantských nadšenců, soubor podniká spoustu společných aktivit nejen ve školním roce, ale i v době letních prázdnin. Děti například trávily týden na formanském voze a cestovaly s programem jako potulné Dividlo Šmidlátka, absolvovaly horoškolku a několik cyklovýletů. Jejich program se líbil na Jelenohorském fórum dětských divadel v Polsku (2012 a 2015), ve švédské Umei (2014) a lotyšském Auce (2017).

Od roku 2008 souborem prošlo mnoho dětí a postupně se utvořily tři skupiny/oddělení mladých hudebníků a zpěváků - to vše pod dlouholetým hudebním vedením paní Ivy Dostálové a paní Zuzany Kmoníčkové, choreografky a vedoucí pěvecké sekce.

Přijďte si nás poslechnout, mrkněte na náš web nebo facebook!